منشور اخلاقی

ما، كاركنان و مديران آزمايشگاهي هسـتيم كه اعتقاد داريم، بيماري كه به ما مراجعه مي­كند موهبتي است الهي. چرا كه خداوند به پاس زحمات بي­ دريغي كه به منظور تأمين سلامتي بندگانش كشيده ­ايم، روزي ما را در انجام آزمايشاتي قرار داده است كه توسط آن، سلامت و امراض بندگانش را تشخيص دهيم.

ما مي­دانيم مراجعين ما، بنده­ي همان خدايي هستند كه اين موهبت را به ما عطا نموده، پس مي­كوشيم تا در تجلي شكران نعمت، شايسته­ ترين خدمتگذار به خلق خدا باشيم و رضايت او را در رضايت مخلوقاتش جستجو كنيم.

ما به اخلاق حرفه­اي خود پايبنديم و مي­دانيم تعهد به اخلاق حرفه­اي، يعني اهتمام و كوشش در استفاده از شايسته­ ترين قواي خود به منظور حصول نتايج آزمايشات، آن گونه كه خداوند راضي باشد.

ما مي­دانيم قواي مستعد انساني، تنها در سايه آموزش مداوم و بازنگري آن شكوفا شده و رشد مي­نمايد، لذا ضمن بهره ­گيري از تجهيزات مناسب، مي­ كوشيم تا همواره خود را با آخرين مطالب علمي آراسته سازيم.

ما مي­دانيم كه مراجعين، ميهمان آزمايشگاه ما هستند، لذا در نهايت ادب و احترام، خود را آماده پاسخگويي به

خواسته ­هاي آنان مي­نماييم.

ما مي­دانيم مراجعين، آنچه را نزد ما سپرده­اند، اعم از اطلاعات بيماري و يا نمونه مورد آزمايش، همگي نظير امانتي هستند كه ما بايد تنها در جهت خدمتي كه به آنان ارائه مي­دهيم، از آن بهره جوييم و در تمامي مراحل امين و رازدار آن­ها باشيم.

ما مي­دانيم كه از بدو ورود بيمار تا زمان پاسخدهي “مديريت بيماري” به ما محول شده است. پس مي­كوشيم صحيح­ترين نتايج را در كوتاه­ترين زمان ممكن به دست آوريم.

ما مي­دانيم مسائل و مقابله با مشكلات مالي بسيار مهم مي­باشد، ولي شرايط اينگونه هرگز در مسير كاري و حرفه­اي ما تأثيري ندارد و كعبه آمال ما نيل به مقاصد عالي انساني مي­باشد.

ما مي­دانيم فعاليت ما با تشخيص و تعيين روند بيماري، امنيت و آرامش را در خانواده­ها به ارمغان خواهد آورد. لذا سعي مي­كنيم با اتكال به خداوند هستي و همت خود، همواره آزمايشگاهي نمونه باشيم.

ما خود را باور كرده­ايم و مي­دانيم برخورداري از موهبات الهي در عين خدمت و بندگي است و همواره از حضرت حق

مي­خواهيم به ما خدمت نيكو به خلق خود را عنايت كند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *